Cardiobonisol
2 sierpnia, 2011
Glukobonisan
2 sierpnia, 2011

GASTROBONISAN mieszanka ziołowa ojca Sroki

ZIOŁA DO ZAPARZANIA W SASZETKACH

Skład na 100 g:
Korzeń Prawoślazu (Althaeae Radix) 25g
Korzeń Lukrecji (Glycyrrhizae Radix) 20g
Koszyczek Rumianku (Chamomillae anthodium) 15g
Ziele Bożego drzewka (Abrotani Herba) 15g
Liść Babki lancetowej (Plantaginis lanceolatae folium) 15g
Korzeń Nagietka (Calendulae flos) 10g

Działanie:
Napar stosowany jako tradycyjny środek o działaniu osłaniającym i przeciwzapalnym.
Wskazania do stosowania: Mieszanka stosowana jest tradycyjnie w dolegliwościach trawiennych oraz pomocniczo w łagodnych stanach zapalnych przewodu pokarmowego. Preparat można stosować w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy po konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Uczulenie na rumianek lub inny składnik mieszanki, choroby wątroby, w tym marskość wątroby oraz niewydolność nerek. Ostrzeżenia i zalecane środki ostrożności: Jeżeli objawy choroby nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem. Stosować do 2 tygodni. Dłuższe stosowanie preparatu, a także stosowanie w przypadku nadciśnienia tętniczego oraz obniżonej zawartości potasu w surowicy krwi należy skonsultować z lekarzem. Stosowanie w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy możliwe wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Stosowanie preparatu w okresie ciąży i laktacji:
Nie stosować w okresie ciąży i laktacji.

Interakcje z innymi lekami:
Mieszanka może wywierać wpływ na wchłanianie innych leków, stosowanie z innymi lekami moczopędnymi może zwiększyć utratę jonów potasowych. Utrata jonów potasowych może nasilać m.in. działanie leków przeciwarytmicznych.

Działania niepożądane:
W związku z zawartością w mieszance roślin z rodziny Compositae (Asteracea), w tym koszyczka rumianku, mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na te składniki. Przy dłuższym stosowaniu mogą wystąpić objawy charakterystyczne dla przedawkowania kortykoidów w postaci zatrzymania sodu i wody w organizmie oraz utraty potasu z nadciśnieniem i hipokaliemią. Należy wówczas przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza. Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu: Brak danych na temat wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Sposób użycia:
Dorośli: Stosować doustnie 1-3 razy dziennie po 1 w postaci naparu, w zależności od nasilenia objawów chorobowych.

Sposób przygotowania naparu:
1 saszetkę zalać szklanką wrzącej wody, przykryć i naparzać przez okres 10-15 minut kilkakrotnie mieszając. Istnie możliwość sporządzenia naparu z zawartości saszetki. W tym celu zawartość saszetki zalać szklanką wrzącej wody (250ml). Przykryć i naparzać prze okres 10-15 minut, kilkakrotnie mieszając.